מתי צריך להחליף את הצמיגים לרכב? לא רק כשהם מתפוצצים

צמיגים לרכב

דוחות תחבורה שמפורסמים מידי פעם, מצביעים שוב ושוב על הנקודה הבאה. גורם מרכזי בתאונות הדרכים הוא אי כשירות הצמיגים של הרכבים שהיו מעורבים בתאונה.

הצמיג שעשוי מחומר גמיש מתבלה עם הזמן, ככל שעוצרים יותר, הצמיג מתחמם ונחרך לפעמים גם מעצם החיכוך הממושך עם הכביש למשך זמן רב. אמנם נכון שהצמיג מיוצר בשביל זה, אולם זה מסוג הדברים שהבלאי הטבעי הוא מוכרח בהם ואין מה לעשות. פשוט להחליף ולשמור על הבטיחות שלכם כמו שצריך.

אז מתי צריך להחליף צמיג? הרבה אנשים חושבים שאם הצמיג קרוע או שאירע תקר בגלגל זו סיבה להחליף צמיג, אולם למעשה ישנן סיבות לא פחות חשובות. המשיכו לקרוא כדי לדעת מהן.

מתי צריך להחליף צמיג לרכב?

החלפת צמיג לרכב כרוכה בעבודה מדויקת של כמה דקות ורכישת צמיגים חדשים. החלק הקשה הוא בדרך כלל רכישת הצמיגים. ברכבים חדישים הצמיגים הם סיפור יקר מאוד, אולם, בלי לשים לב הרבה אנשים מזניחים את מצב הצמיגים של הרכב וכך, בלי לשים לב מכניסים את עצמם למצב מסוכן.

לכן, לא פלא שחלק מרכזי מהתאונות קורות בגלל הדברים הללו. אחת הסיבות היא משום שאין מדד ברור שאפשר לראות על הצמיג שהוא כבר לא תקין. צריך לבדוק את זה באמצעים שונים ורק כך לדעת שיש להחליף את הצמיגים.

איך בודקים את זה? באופן עקרוני כל צמיג צריך שיהיו בו חריצים עמוקים. חריצים אלו יוצרים את החיכוך המתאים עם הכביש וכך מונעים מהרכב להחליק ולעצור מיד כשצריך.

ככל שהצמיגים שימשו את הרכב ליותר קילומטרים החריצים הולכים ונעשים דקים ולא מורגשים. ניתן לבדוק את זה על ידי מכשיר מיוחד שיראה לכם בדיוק מה מצב הצמיגים.

 

המידע באדיבות אתר https://www.solomycar.co.il/

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
בחירות חכמות בבחירת חברת פירוק רכב
בתהליך של פרישת רכב, בחירת חברת פירוק רכב המתאימה היא החלטה בעלת חשיבות משמעותית. בחירה זו משפיעה לא...
קרא עוד »
נוב 20, 2023
קמגרה – התרופה מהמזרח
אם יצא לכם לטייל במזרח, בעיקר בתאילנד והמדינות שקרובות לה, וודאי אתם זוכרים מאכלים או מוצרים שהם...
קרא עוד »
יול 13, 2022
מה עושים עם רכבים מושבתים?
זו שאלה שנשאלה על ידי אנשים רבים ורובם העלו פתרונות שונים לדילמה הזו. חלקם חושבים שהם יכולים למכור את...
קרא עוד »
מרץ 18, 2023