מחסום פלסטיק

מחסום פלסטיק

לא חסרות הפעמים בהם נסענו בכביש וראינו מחסומים מפלסטיק, לרוב בצבע אדום. הם משמשות כנתיב זמני וכהפרדה בעת עבודות בכביש ואפילו לאירועים גדולים – שידוע שכמות האנשים תהיה גדולה בו – להפרדה לוויסות ולנתב את הרכבים הבאים לאזור למקום מסוים.

מה התועלת במחסום מפלסטיק?

היתרונות שבמחסום מפלסטיק הם רבים ומגוונים אך אחד חשוב שיש למחסום מפלסטיק להציע הוא הקלות שבה מניידים אותו. אם מתרחש אירוע מסוים בהפתעה וללא כל הכנה וקיים חשש לנפגעים באזור התקהלות, מחסום הפלסטיק הוא הפתרון הקל והמהיר לסדר את העניינים.

בנוסף, שינויים שמתרחשים מרגע לרגע במקום עצמו ומצריכים הכוונה לנתיב אחר, מחסומים אלה קלים להזזה ולהרמה ואינם מסכנים את הסביבה במקרה של נפילה או שבירה של אחד מהם.

כמה עולה מחסום מפלסטיק והיכן הם מיוצרים?

מכיוון שבארץ ישראל יש שתי חברות בערך שמייצרות כאלה מחסומים, המחיר יהיה טיפה יקר, כמובן בקנית בודדים ומחירם מתחיל מ 200 שקלים ליחידה פשוטה ועד ל 900 ₪ לזו הטובה, החזקה והאיכותית יותר.

אחד המקומות הוותיקים בארץ שמייצר מחסומים מפלסטיק ושאר חלקי פלסטיק ענקיים הוא מפעל חופית בצפון הארץ היושב בקיבוץ כנרת סמוך לנהר הירדן.

מה המשקל של מחסום מפלסטיק?

ישנם כמה וכמה מידות וגדלים של מחסומים אלה. הקטנות שאורכן מטר ומתאימות יותר לצרכים אחרים כמו הכוונה בבניין העובר שיפוצים ולשימוש כסימן אזהרה מפני סכנה שבאזור שאותה נקיף במחסומים אלה.

הגדולות יותר אורכן מגיע ל 1.4 מטר ומשקלם כ 30 – 40 קילו. משקלם נותן להם יציבות חזקה מפני רוחות עזות והשימוש התדיר בהם יעשה לצורכי בניה והפרדה במקומות בניה.

סוגי מחסומים מפלסטיק

יש את המחסומים הקלאסיים שבצבע אדום שהם משמשים כמפרידי תנועה וישנם מחסומים שמודבק עליהם מחזירי ומדבקות זוהרות אחרות והם משמשים יותר להפרדה במקומות קבועים אך חשוכים, מה שמהווה תמרור אזהרה מרחוק ומתריע על סכנה קרובה. נהג המתקרב למחסום זוהר כזה, יכול ממרחק רב מאוד להבחין בהם ולהיזהר מלהתקרב למקום המסומן כמקום סכנה שאסור לחצותו.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תובנות קריטיות לבחירת יועץ משכנתאות
כשיוצאים למסע לבעלות על דירה, אי אפשר להמעיט בחשיבות הבחירה ביועץ המשכנתאות הנכון. עם הניסיון הרב שלי...
קרא עוד »
פבר 20, 2024
למה צריך פירוק רכבים ברמת גן?
בחנייה שלכם עומד רכב ישן שאינו שמיש יותר? הרכב שלכם היה מעורב בתאונת דרכים וניזוק בצורה קשה? הרכב הישן...
קרא עוד »
יול 12, 2019
עיצוב לוגו למשרד עורכי דין ועורכי דין עצמאיים
בעולם התחרותי של השירותים המשפטיים, יצירת זהות מותג ייחודית ובלתי נשכחת חיונית למשיכת לקוחות...
קרא עוד »
אוג 04, 2023