רכבי חשמל מומלצים

רכבי חשמל

בשנים האחרונות, בשל רצון לשמור על הסביבה ועל הכיס, רבים בוחרים ברכבים חשמליים באמצעותם ניתן לנסוע ממקום למקום וזאת באמצעות הטענת הרכב עם חשמל. מודל זה המציע נסיעה ללא תדלוק, מקנה חסכון משמעותי בדלק או באמצעים אחרים להנעת מכוניות. מי שנוהג ברכב כזה יכול לסייע לשמור על הסביבה ולחיות חיים מודעים ובריאים יותר.

קווים לדמותו של רכב חשמלי

רכב חשמלי הוא כלי המשמש לנסיעה הפועל על אנרגיה כימית שאצורה בתוך מצברים נטענים. הרכב הפך לפופולארי במיוחד בשנות האלפיים והילך, בעיקר בשל היכולת שלו להטען באמצעות סוללות ליתיום. כדי להפעיל את הרכב מתבצעת הטענת הדלק באמצעות חשמל ביתי, ושימוש בדלק בעת הצורך ובזמן שסוללת הרכב ריקה.

רכבים אלה כמו של tesla car המונעים על ידי חשמל או בעירה פנימית, ידועים גם בשם "רכבים היברידיים" וכיום ניתן לראות יותר ויותר מכוניות חשמליות ברחבי הארץ והעולם.

בארץ ישנם יבואני רכבים חשמליים המייבאים לישראל דגמי מכוניות חשמליות מסוגים שונים, תוך שמי שרוצה לדעת יותר על רכבים אלה, כדאי שיכיר 3 רכבי חשמל מומלצים.

טסלה מודל 3 – טסלה 3 מקנה נסיעת חווייתית בטווח נסיעה של 354 קילומטרים לטעינה. הרכב מגיע למהירות של 209 קמ"ש עם תאוצה החל מ 0 עד 100 קמ"ש ב 5.6 שניות. את הרכב ניתן לרכוש במחיר של 35,000 דולרים, תוך אופציות לשדרוג וקבלת תוספות לגימור מעולה וחוויית נהיגה מושלמת.

סיאט el-Born – מכונית חשמלית מעולה שתכנס אל השוק בשנת 2020. הרכב שנחשף בתערוכת רכבים בז'נבה מקנה סוללת של 62 קוט"ש המספיקה לנסיעה בטווח של 420 קמ"ש. לסיאט מנוע המגיע למהירות של מ 0 עד 100 קמ"ש ב 7.5 שניות בלבד תוך טעינה מהירה של 80 אחוזים ב 47 דקות.

טסלה מודל Y – רכב פנאי מושלם שיכנס לייצור בשנת 2020. מחיר הרכב מתחיל ב 132,000 דולרים בזמן שמדובר ברכב שעבורו פותחה פלטפורמה ייחודית המקנה חווית נהיגה מושלמת וחסכנית. רכב זה מזכיר בתכונות של את טסלה מודל 3 המציע תאוצה של החל מ 0 עד 100 קמ"ש ב 5.6 שניות, נהיגה עד למהירות של  209 קמ"ש ונסיעה באורך 354 קילומטרים לאחר הטענה מלאה.

לסיכום, עולם הרכבים החשמליים צובר תאוצה, וכעת ניתן לבחור בין מספר רכבים חדשים בעוד שהגיוון בין הדגמים והלך וגדל.

המידע באדיבות אתר https://www.evm.co.il/

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עברת תאונת אופנוע? זה מה שחשוב שתדע
תאונות אופנוע נחשבות לתאונות מסוכנות מאוד שמותירות את הרוכב, הרבה פעמים, שבר כלי. כשאנחנו אומרים שבר...
קרא עוד »
אוג 14, 2021
התאמת מצבר לרכב – אל תעשו פדיחות
המצבר ברכב הוא הלב של החשמל ברכב. בעזרת המצבר ניתן להפעיל את המזגן, האורות, הרדיו ובכלל להניע את הרכב....
קרא עוד »
דצמ 15, 2021
חלונות שחורים לרכב, מתי זה כדאי בעצם?
אנשים רבים בוחרים להשחיר את חלונות הרכב שלהם במטרה ליהנות מיתרונות רבים. בין כלל היתרונות תוכלו...
קרא עוד »
יול 06, 2020