התנהלות חברות הביטוח בתביעת תאונות דרכים

התנהלות חברות הביטוח בתביעת תאונות דרכים

איש אינו רוצה להיות בקי בכך, אך האמת היא שכדי להיערך למצב של תאונת דרכים על הצד הטוב ביותר חשוב לא רק לדאוג לכל הביטוחים הרלוונטיים ולציוד הבטיחות הראוי, אלא להכיר גם את סדר הפעולות הבסיסי שיש לערוך עם רגע התרחשותה של התאונה. במאמר זה נסביר בקווים כלליים את התנהלות חברות הביטוח במקרה של תביעת תאונות דרכים, שהן למעשה הגורם המרכזי מולו תהיו בקשר.

מדוע צריך להכיר את התנהלות חברות הביטוח בתביעת תאונות דרכים?

רבים אינם יודעים זאת, אך מי שהיה מעורב בתאונת דרכים בעבר יודע כי בעת התרחשותה של תאונת דרכים, ולא משנה אם היו נפגעים או שהפגיעה היתה רק ברכוש, ולא משנה גם באשמת מי היא התרחשה, חברת הביטוח היא הנתבעת. זו אחת הסיבות שבגללן כל נהג וכל רכב מחויבים בביטוח, ומסיבה זו חשוב להכיר את סדר הפעולות השגרתי מרגע התאונה, כמו גם את התנהלות חברות הביטוח בתביעת תאונות דרכים.

נזקי רכוש בתאונת דרכים

נתחיל בנזקים הקלים יותר, הנוגעים לנזק שנגרם לרכב בלבד: לחברות הביטוח הסדרים עם מוסכים ושמאים נבחרים, ולכן ייתכן שתעריפי העבודה והחלקים במוסכים, כמו גם אומדן הנזק על ידי השמאי – יהיו נמוכים יחסית (ובמקרה של עבודה במוסך משמעות הדבר עשויה להשפיע בהתאם גם על טיב העבודה). לכן חשוב לבדוק היטב ולשאול כיצד תתבצע העבודה במוסך, לוודא כי כל החלקים שהוא עושה בהם שימוש הם מקוריים ומיד ראשונה, וכן לעמוד בקשר רציף עם השמאי ולדרוש להבין את טיב הדו"ח עוד לפני שהוא יונפק. עם זאת כדאי לדעת, כי ניתן לבחור בשמאי אחר אך במקרה זה עלות הבדיקה תחול על התובע (וייתכן כי התשלום עבורה יוחזר במסגרת החזר כספי התביעה הכולל, אולם אין ערובה לכך.)

נזקים גופניים בתאונת דרכים

במקרה של נזק גופני וגם נפשי, ובדומה למעשה לכל תביעה אחרת, חשוב מאד לתעד כל פגישה ופגישה עם רופאים ואנשי טיפול, במידה ויש קשר ישיר שניתן להוכיחו בין התאונה לפגיעה. במקרים בהם נתבעת חברת הביטוח בגין עוגמת נפש וטיפולים שאינם כלולים בסל, ההחזר הכספי עשוי להיות נמוך מההוצאות הרפואיות והטיפוליות הכוללות, ולכן מומלץ להתייעץ עם עו"ד לתביעות ביטוח כדי לבדוק את כדאיותה הכוללת של התביעה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שומר חניה מומלץ
עובדי החניה בשדה התעופה, בתחנת הרכבת ובמקומות ציבוריים נוספים צפויים להיות יעילים, אדיבים ועוזרים....
קרא עוד »
ספט 02, 2022
כיסוי גשם לרכב תפעולי – כמה זה עולה?
חודשים ארוכים אתם משפרים את כל מערך התחבורה בבית העסק שלכם, כדי לאפשר לכל אחד ואחת מן העובדים להגיע...
קרא עוד »
אפר 23, 2020
איך מפרקים רכב
כיום רכב פרטי הוא דבר שכבר מזמן איננו רק מותרות, אלא בעיקר צורך שכל אחד מאתנו זקוק לו באופן יומיומי....
קרא עוד »
פבר 25, 2019