מתי פונים ליועץ תנועה?

יועץ תנועה וחניה הוא מי שעוזר בשיפור זרימת התנועה ברחובות ובכבישים בפרט. הם עושים זאת על ידי ניתוח הגורמים השונים המשפיעים על זרימת התנועה ולאחר מכן ממליצים על הדרך הטובה ביותר לשפר אותה. זוהי עבודה חשובה מאוד לכל עיר או מדינה. שכן תפקידם לוודא שהכבישים והרחובות שלהם לא ייסתמו במכוניות. הם מנתחים נתוני תנועה ולאחר מכן ממליצים על הפתרון הטוב ביותר לשיפור זרימת התנועה. לדוגמה, הם עשויים להציע לך לבנות רחוב עם נתיבים רחבים יותר כך שיותר מכוניות יוכלו לעבור בו בבת אחת במקום שתצטרך לחלוק נתיבים או לעצור באמצע הכביש או להסתובב כדי לעבור באזור מסוים. 

למי השירות מתאים?

1) יועצי חניה לסוכני נדל"ן הם אנשים שעוזרים לאנשים למצוא חניה ליד הבתים והעסקים שלהם. הם יכולים לעזור לך לקבוע היכן לחנות בעיר או בדרכך לעבודה, כך שלא תצטרך לדאוג לגבי מציאת מקום. 

2) מהנדסי תנועה הם האנשים שמנתחים נתוני תנועה על מנת לוודא שהכבישים והרחובות טובים גם למכוניות וגם להולכי רגל. הם מנסים להבין מה גורם למה ברחוב או בכביש כדי שיוכלו לתקן את זה לפני שזה יקרה שוב. מה עושה תנועה לזרום טוב ולמה הם רוצים להיות מעורבים בתהליך. מהנדס תנועה יעזור לך להחליט היכן עליך להחנות את המכונית שלך, כי ישנם דברים רבים שיכולים לגרום למכוניות לרדת מהכביש או לגרום לאנשים להיפצע מפגיעות. 

3) מתכנני תחבורה יידעו לתכנן את צרכי התחבורה של כל עיר. הם עשויים לעזור לוודא שצומת או רחוב ספציפיים בטוחים לרוכבי אופניים, הולכי רגל ונהגים כך שכולם יוכלו להתנייד ללא תאונות או פציעות. 

4) מהנדס תחבורה עשוי להיות מעורב גם בתחבורה ציבורית. הם יעזרו לתכנן כיצד פועלת התחבורה הציבורית, באילו מסלולים האוטובוסים לוקחים, אילו עצירות הם עושים וכמה זמן לוקח לכל נסיעה. חינוך והדרכה ישנם שני סוגים של אנשים העוסקים בהנדסת תחבורה: מהנדסי פרויקטים ומתכננים. חברות מסוימות שוכרות יועצים פרטיים כדי לסייע במאמצי התכנון שלהן, אך לרוב החברות יש עובדים שמתכננים או בונים מתקני תחבורה חדשים. 

לקבלת ייעוץ מחברת פתרונות בטיחות >>>

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

מנעולן רכבים

מנעולנים קיימים מאז תחילת הימים. המנעולן הראשון הוזכר במצרים העתיקה בתקופת שלטונו של פרעה חופו. כיום, הם ממשיכים לשרת אנשים בכל רחבי העולם עם הכישורים

קרא עוד »

איך ניתן להיפטר מרכב ישן?

הדרך הנפוצה ביותר להיפטר מרכב היא באמצעות קונה רכבים לפירוק. רכב זה מצויד בדרך כלל במנוף ובעל יכולת להרים את חזית המכונית עם זרועו ואז

קרא עוד »

קורקינטים חשמליים

קורקינטים חשמליים הם כלי תחבורה אשר ניתן לראות שכיום הרבה מאוד עושים בו שימוש. בעבר אנשים לא ממש החשיבו את הקורקינט החשמלי ככלי תחבורה, אלא

קרא עוד »