השחרת חלונות לרכבים – האם זה חוקי?

דוד קאר קונה רכבים בנתניה

אנשים רבים מעוניינים להשחיר את חלונות הרכב שלהם מסיבות שונות, אך מה שהם לא יודעים הוא כי השחרת חלונות שלא על פי החוק עלולה לגרור קנסות כבדים ואפילו פסילת הרכב במבחן הכשירות השנתי.

מה זה השחרת חלונות לרכב?

דוד קאר משתף אותנו כי השחרת חלונות ברכב הינה פעולה שהופכת את חלונות הרכב לחד צדדיים. כלומר, אם חלון רכב רגיל או כל חלון מסוג אחר, הינו חומר שקוף שניתן לראות מבעדו בשני הכיוונים, הרי שחלון מושחר, הוא שימושי רק מצד אחד. הצד החיצוני, הופך למראה ורק מהצד הפנימי ניתן לראות את הנעשה מצידו השני של החלון. את ההשחרה הזו עושים באמצעות יישום של חומר מסוים; חומר דקיק שאינו מורגש כלל במגע, אך גורם לכך שהחלונות הופכים למושחרים ואטומים מצד אחד ומשאירים את הצד השני כ'חלון'.

למה מיועדת האופציה של השחרת חלונות?

האופציה של השחרת חלונות ברכב מיועדת עבור אנשים שמעוניינים ליצור תחושת פרטיות בעת הנסיעה ולגרום לכך שלא ניתן יהיה 'להציץ' להם במהלך הנסיעה. חלונות מושחרים הינם תופעה רווחת ברכבי שרד כמו לימוזינות וכאלה ורכבים ששייכים לאישיויות מאובטחות כמו ראש הממשלה וכדומה. כמו כן, מעניקים חלונות מושחרים גם סוג של הצללה ליושבים בתוך הרכב ומסננת את קרני השמש מלחדור פנימה.

האם מותר להשחיר את חלונות הרכב?

השאלה הנפוצה ביותר שנשאלת בעניין השחרת חלונות לרכבים היא האם מדובר בתהליך חוקי או שמא זוהי עבירה על החוק. אז ככה, ישנם כללים מאוד ברורים לגבי השחרת חלונות ברכב והם קובעים כי אסור להשחיר את חלון הרכב הקדמי, את החלון האחורי וכן את חלונות הצד במושבים הקדמיים. החלונות היחידים שמותר להשחיר הם החלונות השייכים למושבים האחוריים ברכב. שימו לב לכך ופעלו בהתאם להנחיות בחוק, זה יקל עליכם בעתיד כאשר תרצו למכור את הרכב פנו אל דוד קאר קונה רכבים בנתניה והוא ישמח לסייע לכם בנושא.

> אנשים התעניינו גם במידע על prk קונה רכבים לפירוק

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מכירת רכב לפירוק – למה כדאי
אם אתם מחפשים למכור את הרכב שלכם לפירוק, כדאי שתדעו שיש כמה יתרונות לעשות זאת. הנה כמה עצות למה לצפות...
קרא עוד »
מאי 07, 2023
מחשבון דלק
חלק זה עוסק במחשבוני דלק. מחשבון דלק הוא כלי שיכול לעזור לך להעריך את צריכת הדלק שלך ליום. זה יכול...
קרא עוד »
יול 08, 2022
איפה אפשר לקנות משאבות לבריכה
בשביל להשתמש בצורה נכונה בבריכה, צריך להשתמש במשאבות מתאימות. ניתן לרכוש משאבות לבריכה ממגוון...
קרא עוד »
אוג 18, 2023