מה שרציתם לדעת על מצברים לרכב

מאמר זה עוסק כולו במצבר הרכב. זה רעיון פשוט וקל להבנה. אנחנו יכולים להשתמש בו כמטאפורה לכל סוג של מקור כוח שאנו רוצים. מצבר לרכב בפתח תקווה הוא בעצם סוללה הממירה אנרגיה כימית לאנרגיה חשמלית. ניתן להשתמש בסוללות ביישומים רבים ושונים והן חלק חיוני של מכשירים אלקטרוניים רבים, כולל מחשבים, מכוניות וטלפונים ניידים.

סוללות הן סוג של מכשיר אלקטרוני המשמש לאגירת אנרגיה. בסוללה, זרם חשמלי זורם ממקור חיצוני אל האלקטרודה החיובית ולאחר מכן דרך האלקטרודה השלילית. כאשר הסוללה טעונה במלואה, ניתן להשתמש בה כמקור חשמל.

מה עושים כשהמצברים ריקים?

בכל רכב יש מצבר. אבל המצבר אמור להיות מלא. מצבר המכונית הוא חלק חיוני של הרכב. הוא אחראי על אספקת החשמל לרכב, והוא גם מאפשר לרכב לנוע. על מנת להבטיח שהמצבר יחזיק כמה שיותר זמן, חשוב לדעת כמה זמן לוקח למצבר לרכב לאבד טעינה.

לדוגמה, אם יש לך מכונית חדשה עם מנוע מתנע חשמלי ומנוע חשמלי, יהיה לך מנוע חשמלי שפועל כשאתה מפעיל את המפתח או לוחץ על דוושת ההאצה. מנוע ההתנעה יכבה לאחר שתכבה את המפתח או תלחץ שוב על דוושת ההאצה. מצד אחד, זה אומר שהמצברים של הרכב שלך עדיין טעונים למעלה כשאתה במושב הנהיגה. מצד שני, זה גם אומר שכאשר המנוע החשמלי שלך פועל, הוא גם פועל במהירות נמוכה יותר מאשר אם היית עומד במקום. בגלל זה, ייקח יותר זמן להתניע את המכונית שלך מאשר אם לא היה מנוע חשמלי.

מהן הדרכים הנפוצות להפעלת מנועים כשהמצברים מתרוקנים? 

אם אתה רוצה להשתמש במכונית שלך בהקדם האפשרי לאחר שיש לך דרך להפעיל אותו, אתה יכול להפעיל את המנוע שלך רק לכמה שניות. עם זאת, בשלב הבא תראה כיצד להאיץ במהירות כאשר המנוע שלך כבוי.

לאחר מכן, סע במכונית שלך עם דוושת ההאצה במצב חניה והתחל להאיץ לאט לעבר מכשול. עליך להשתמש בשיטה זו אם ברצונך לנהוג מהר תוך כדי כיבוי המנוע.

יש כמובן גם את האופציה הידועה להטעין כבלים מרכב אחר.

טוב, כאן מדובר בדרכי התמודדות שונים. אבל כל אלו מצביעים על כך שהמצבר כבר עשה את שלו וצריך להחליף אותו, פנה אל מצברים פתח תקווה ותמצא את הפתרון.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם