השחרת חלונות לרכב: מדריך למתעניין כיצד להתחיל

travel-2658476

בעשורים האחרונים, יותר ויותר נהגים בישראל מתעניינים באפשרות של השחרת חלונות, ומסיבות רבות ומגוונות. בעוד שההשחרה נתפסת בעיני הרבה אנשים כהחלטה עיצובית בלבד, הרי שהיא טומנת בחובה עוד יתרונות רבים אחרים, ולמעשה ניתן לעשותה על פני משטחים זכוכית רבים אחרים, לא רק במכונית. 

בתוך כך, הרבה מאד אנשים המתעניינים בהליך השחרת חלונות ברכב שלהם חושבים לעשות זאת באופן עצמאי, על אף הסיכונים האסתטיים והפונקציונליים הרבים בכך. אם בכל זאת תחליטו לעשות זאת בכוחות עצמכם, יש כמה שלבים ומרכיבים קריטיים שעליכם להכיר מראש.

איך מכינים את הרכב להשחרת החלונות?

לפני שתבצעו את כל השלבים חשוב שתכירו כל אחד מהשלבים לעומק ותבינו היטב כיצד הם מתבצעים, וכמובן שיש להכין את כל החומרים הדרושים מבעוד מועד – כך שתוכלו לעבור משלב לשלב בסמיכות זה לזה. השלב הראשון והבסיסי ביותר הוא ניקוי החלונות הרצויים להשחרה, בעדינות ועם חומרי גלם המותאמים במיוחד אליהם. לאחר הייבוש יש לרסס את החלונות מבחוץ בחומר ייעודי המהווה בסיס להשחרה, ולבסוף להדביק את המשטח עצמו. 

איך מכינים (ומדביקים) את משטח ההשחרה?

על משטח ההשחרה להתאים למידות החלונות באופן מושלם, כולל הזוויות וצורות החיתוך הייחודיות לו. לכן מומלץ להכין טפט או נייר הדבקה אחר הניתן להסרה מבעוד מועד, ולערוך ניסוי ראשוני לפני שתעשו זאת באופן סופי עם המשטח השחור. בנוסף, יש להקפיד על הנחה מדויקת וחלקה ככל הניתן, ולשם כך רצוי לעבוד עם אדם נוסף שיחזיק את המשטח מתוח; גם כאן, מומלץ לתרגל את הפעולה עם סרט אחר וניטרלי מראש, כדי להבטיח תוצאות טובות.

איך בוחרים את המשטח?

מעל לכל ועוד הרבה לפני שתבדקו את מידות הרכב שלכם טרם התהליך, חשוב מאוד לזכור כי חומרי הגלם של המשטח עשויים להשתנות מאד בין המשווקים השונים, ויש להשתמש רק בתרכובת החומרים האיכותית והטובה ביותר, שכן גם אם תדביקו את המשטח בזהירות ובדיוק המרביים – התוצאה עדיין תהיה לא אסתטית ואף חלקית בלבד, בשל איכות חומר הגלם הירודה. כדי להיות בטוחים שאתם עושים שימוש בחומר הגלם הנכון, עליכם להתייעץ עם איש מקצוע מומחה, וכך להיות בטוחים שאינכם עומדים לעשות טעות שיהיה קשה מאד לתקן אותה.
אז כמה עולה השחרת חלונות לרכב?
הגיע הזמן לבצע חקר שוק באינטרנט!

 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

מתי פונים ליועץ תנועה?

יועץ תנועה וחניה הוא מי שעוזר בשיפור זרימת התנועה ברחובות ובכבישים בפרט. הם עושים זאת על ידי ניתוח הגורמים השונים המשפיעים על זרימת התנועה ולאחר

קרא עוד »

איך לבחור שעון לגבר?

בחירת השעון המתאים לגבר אינה משימה קלה. ישנם מספר גורמים שצריך לקחת בחשבון כמו גודל השעון, סגנון העיצוב וסוג הרצועה. להלן כמה קווים מנחים שיעזרו

קרא עוד »

מכונת שטיפה במים קרים

מכונות ניקוי במים קרים קיימות כבר זמן מה, אך הן לא היו פופולריות כמו מקבילותיהן למים החמים. היתרונות של מים קרים הם רבים וכוללים: –

קרא עוד »