איך בוחרים אופנוע שטח?

איך בוחרים אופנוע שטח?

כמה פעמים ישבתם על אופנוע וזה פשוט לא הרגיש בסדר, גבוה מדי, נמוך מדי, רחב מדי ולא מסוגל להגיע היטב לקרקע? נראה שזה קורה להרבה אנשים שקונים את אופנוע השטח הראשון שלהם. רכיבה על אופנוע קשורה לנוחות והתחושה, וחוסר במרכיבי מפתח אלה עלול להטריד. על מנת להפיק את המרב מחוויית הרכיבה על אופנוע שטח, על האופנוע להיות מתאים לגובה ולגודל שלכם.

איך בוחרים אופנוע שטח? 

אחת הדרכים הטובות ביותר לבחור אופנוע שטח שיתאים לגובה שלכם היא לבקר בחנות אופנועים ולנסות כמה דגמים לגודל המתאים לכם. זה יאפשר לכם להרגיש את חלוקת המשקל מצד לצד ואת התחושה הכללית של האופנוע. 

ניתן לבצע בדיקה נוספת לגבי המרחק בין המושב לרגליות כף הרגל והידיות, כמו גם בדיקה האם יהיה לכם קל להגיע לקרקע. מדידות גובה מושב הן דרך טובה להשוות בין אופנועים מסוג מסוים, ותוכלו לבדוק אותם על פני התפר כדי לזהות הערכה גסה אם זה יתאים לכם גם בזמן עמידה.

הסכנות הנסתרות של אופנועי שטח 

אי הגעת הרגליים לרצפה באופן מלא בזמן עצירה האופנוע, מסוכנת מאוד לרוכב האופנוע ומצריכה החלפת אופנוע. אם אתם לא מגיעים לרצפה עם הרגליים שלכם, מעבר לסכנה שיש לכל אורך הרגל ובעיקר לעקב שלכם, הדבר יגרום לשברים לאופנוע בכל פעם שהוא יאבד שיוו משקל וייפול.

בדיקות אלה הן פשוטות מאוד ויש להתייחס אליהן ברצינות רבה. כל דבר שיגרום לכם להרגיש לא בטוחים – בעיקר בזמן נסיעה בשטח שמשתנה בתנאים שלה כל רגע ורגע – יכולה לפגוע באופנוע ובעיקר בבריאות שלכם. אל תיקחו סיכונים בנושאים אלה.

מציאת סוג האופנועים הנכון 

סוגי אופנועים:

לכל אחד יש את האופנוע המושלם שלו בראש כמו אופנוע KTM. מהיר, נוח, מסוגל להגיע לכל מקום ובעצם לעשות הכל. כדי לתת לך מושג על סוגי האופנועים השונים , פירקנו אותם קצת בכדי לתת לכם מספיק מידע כדי לחוות דעה על איזה סגנון יעבוד הכי טוב עבורכם.

גובה:

גובה האופנוע חשוב מאין כמותו לרוכב. תחושת השליטה של הרוכב על האופנוע היא קריטית מסיבות רבות. יש לבחור את גובה האופנוע כך שיתאים הן בזמן עצירת האופנוע והן בזמן הנסיעה בו בשטח במקומות ובתנאי דרך לא פרופורציונליים.

נמוך מידי:

אופני ספורט הם הספורטאים הזריזים שנועדו להיות אווירודינמיים ולאפשר זוויות רזה וגבוהה בפינות. פירוש הדבר שרוכבים נמוכים יותר, רגליהם יהיו על קצות האצבעות וינסו להגיע לקרקע בזמן עצירת האופנוע.

קניית אופנוע היא לא עוד קניית פריט לבית ויש להתייחס לקנייה של אופנוע ובעיקר של זה המתאים לשטח בכובד ראש. רוכבים רבים שמו דגש ייתר על מראה האופנוע ופחות על ההתאמה אליהם. הבעיות הגיעו מהר מאוד במצבים שונים ברכיבת השטח שעשו.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מדבקות רכב
כאשר אנחנו נוהגים בכבישי ישראל, אנחנו מבלים לא מעט זמן בהתבוננות ברכבים שלידנו. הרבה אנשים אוהבים...
קרא עוד »
נוב 10, 2021
איך בוחרים חברת מצברים
כל מי שמחפש היום חברת מצברים, על מנת לקנות ממנה מצבר לרכב או לכל כלי אחר, יכול למצוא מגוון רחב של חברות...
קרא עוד »
אוג 20, 2019
בחירת טכנאי מחשבים מוביל: מי ירוויח ומי לא
בעידן בו יכולת דיגיטלית מכתיבה חלק נכבד מהצלחתנו, הבחירה בטכנאי מחשבים הופכת למכרעת. בין אם לשימוש...
קרא עוד »
אפר 14, 2024