איך בוחרים אופנוע שטח?

איך בוחרים אופנוע שטח?

כמה פעמים ישבתם על אופנוע וזה פשוט לא הרגיש בסדר, גבוה מדי, נמוך מדי, רחב מדי ולא מסוגל להגיע היטב לקרקע? נראה שזה קורה להרבה אנשים שקונים את אופנוע השטח הראשון שלהם. רכיבה על אופנוע קשורה לנוחות והתחושה, וחוסר במרכיבי מפתח אלה עלול להטריד. על מנת להפיק את המרב מחוויית הרכיבה על אופנוע שטח, על האופנוע להיות מתאים לגובה ולגודל שלכם.

איך בוחרים אופנוע שטח? 

אחת הדרכים הטובות ביותר לבחור אופנוע שטח שיתאים לגובה שלכם היא לבקר בחנות אופנועים ולנסות כמה דגמים לגודל המתאים לכם. זה יאפשר לכם להרגיש את חלוקת המשקל מצד לצד ואת התחושה הכללית של האופנוע. 

ניתן לבצע בדיקה נוספת לגבי המרחק בין המושב לרגליות כף הרגל והידיות, כמו גם בדיקה האם יהיה לכם קל להגיע לקרקע. מדידות גובה מושב הן דרך טובה להשוות בין אופנועים מסוג מסוים, ותוכלו לבדוק אותם על פני התפר כדי לזהות הערכה גסה אם זה יתאים לכם גם בזמן עמידה.

הסכנות הנסתרות של אופנועי שטח 

אי הגעת הרגליים לרצפה באופן מלא בזמן עצירה האופנוע, מסוכנת מאוד לרוכב האופנוע ומצריכה החלפת אופנוע. אם אתם לא מגיעים לרצפה עם הרגליים שלכם, מעבר לסכנה שיש לכל אורך הרגל ובעיקר לעקב שלכם, הדבר יגרום לשברים לאופנוע בכל פעם שהוא יאבד שיוו משקל וייפול.

בדיקות אלה הן פשוטות מאוד ויש להתייחס אליהן ברצינות רבה. כל דבר שיגרום לכם להרגיש לא בטוחים – בעיקר בזמן נסיעה בשטח שמשתנה בתנאים שלה כל רגע ורגע – יכולה לפגוע באופנוע ובעיקר בבריאות שלכם. אל תיקחו סיכונים בנושאים אלה.

מציאת סוג האופנועים הנכון 

סוגי אופנועים:

לכל אחד יש את האופנוע המושלם שלו בראש כמו אופנוע KTM. מהיר, נוח, מסוגל להגיע לכל מקום ובעצם לעשות הכל. כדי לתת לך מושג על סוגי האופנועים השונים , פירקנו אותם קצת בכדי לתת לכם מספיק מידע כדי לחוות דעה על איזה סגנון יעבוד הכי טוב עבורכם.

גובה:

גובה האופנוע חשוב מאין כמותו לרוכב. תחושת השליטה של הרוכב על האופנוע היא קריטית מסיבות רבות. יש לבחור את גובה האופנוע כך שיתאים הן בזמן עצירת האופנוע והן בזמן הנסיעה בו בשטח במקומות ובתנאי דרך לא פרופורציונליים.

נמוך מידי:

אופני ספורט הם הספורטאים הזריזים שנועדו להיות אווירודינמיים ולאפשר זוויות רזה וגבוהה בפינות. פירוש הדבר שרוכבים נמוכים יותר, רגליהם יהיו על קצות האצבעות וינסו להגיע לקרקע בזמן עצירת האופנוע.

קניית אופנוע היא לא עוד קניית פריט לבית ויש להתייחס לקנייה של אופנוע ובעיקר של זה המתאים לשטח בכובד ראש. רוכבים רבים שמו דגש ייתר על מראה האופנוע ופחות על ההתאמה אליהם. הבעיות הגיעו מהר מאוד במצבים שונים ברכיבת השטח שעשו.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

רישיון לאופנוע ים

מידע על רישיון לאופנוע ים

חושבים להוציא רישיון לאופנוע ים ולא בטוחים מהי הדרך הנכונה עבורכם לעשות את זה? תנו לנו לומר לכם שאתם יכולים להקל על עצמכם במידה רבה

קרא עוד »
מראות פנורמיות

למה משמשות מראות פנורמיות?

הסיבה בגינה נהגים רבים בוחרים להתקין מראות פנורמיות נוגעת להבנה כי הן יכולות לספק טווח ראייה רחב במיוחד. אם אתם רוצים לנהוג בבטיחות רבה יותר

קרא עוד »