מה קורה ואדם נתפס בנהיגה בפסילת רישיון?

מה קורה ואדם נתפס בנהיגה בפסילת רישיון?

נהיגה בפסילת רישיון מהווה עבירה חמורה מאוד אשר באה לידי ביטוי בנהיגה של נהג ברכב בזמן שרישיון הנהיגה שלו נשלל. רישיון נהיגה יכול להישלל הן בבית המשפט והן על ידי קצין משטרה. פסילה מנהלית היא בעצם שלילת רישיון הנהיגה של הנהג ללא משפט. גם שוטר שאיינו קצין יכול על פי חוק לשלול את רישיון הנהיגה של נהגים שנתפסו כאשר הם מבצעים עבירות מהתוספת הרביעית בהתאם לחוק. בכל מקרה שבו האדם קיבל פסילת רישיון מנהלית הן משוטר רגיל והן מקצין משטרה, אסור לו לנהוג כל פרק הזמן שבו השלילה שלו בעלת תוקף.

נהיגה בפסילה

לאחר שהוטל על נהג עונש פסילה בפועל הוא מחויב להפקיד את רישיון הנהיגה שלו באופן רשמי במזכירות בית המשפט. אולם, אם הרישיון שלו איננו בתוקף או אבד, הנהג צריך להגיע למשרד הרישוי על מנת להוציא טופס מצב רישיון ולהפקיד אותו. הפסילה לא מתחילה במועד גזר הדין אלא במועד שבו האדם הפקיד את רישיון הנהיגה שלו במזכירות בית המשפט. ישנם לא מעט מקרים שבהם ניתן להרשיע נהג בעבירת נהיגה בזמן פסילה. כך לדוגמא: אם הנהג נוהג ברכבו על אף שרישיון הנהיגה שלו נפסל, עובר על החוק וצפוי לתת על כך את הדין.

מהו העונש על נהיגה בפסילה?

נהג אשר נתפס נוהג בזמן פסילה נחשב בעיני המשטרה ובית המשפט כאדם שמהווה סכנה לביטחון הציבור ועל כן, נהוג להרחיק את האדם המדובר מהכביש באופן מיידי, להגיש נגדו כתב אישום ולהגיש בקשה למעצר עד תום ההליכים. מעבר לזה, כל עבירה נהיגה בפסילה היא עבירה אשר נצטרף לכתב האישום שלה מרכיב ענישה מהתחום הפלילי ומרבית הנהגים שנתפסים נוהגים בזמן פסילה, עתידים לקבל עונש מאסר בסופו של הליך המשפט. על כן, אם נתפסת נוהג בזמן שלילה או על נהיגה בקלות ראש, עליך לפנות באופן מיידי לעורך דין תעבורה מקצועי ומנוסה בתחום. עורך דין מעין זה יבחן את המקרה בצורה הטובה ביותר ויבצע את כלל הפעולות הנדרשות בכדי להקל בעונשך עד כמה שניתן.

 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

רישיון לאופנוע ים

מידע על רישיון לאופנוע ים

חושבים להוציא רישיון לאופנוע ים ולא בטוחים מהי הדרך הנכונה עבורכם לעשות את זה? תנו לנו לומר לכם שאתם יכולים להקל על עצמכם במידה רבה

קרא עוד »
מראות פנורמיות

למה משמשות מראות פנורמיות?

הסיבה בגינה נהגים רבים בוחרים להתקין מראות פנורמיות נוגעת להבנה כי הן יכולות לספק טווח ראייה רחב במיוחד. אם אתם רוצים לנהוג בבטיחות רבה יותר

קרא עוד »