מה קורה ואדם נתפס בנהיגה בפסילת רישיון?

מה קורה ואדם נתפס בנהיגה בפסילת רישיון?

נהיגה בפסילת רישיון מהווה עבירה חמורה מאוד אשר באה לידי ביטוי בנהיגה של נהג ברכב בזמן שרישיון הנהיגה שלו נשלל. רישיון נהיגה יכול להישלל הן בבית המשפט והן על ידי קצין משטרה. פסילה מנהלית היא בעצם שלילת רישיון הנהיגה של הנהג ללא משפט. גם שוטר שאיינו קצין יכול על פי חוק לשלול את רישיון הנהיגה של נהגים שנתפסו כאשר הם מבצעים עבירות מהתוספת הרביעית בהתאם לחוק. בכל מקרה שבו האדם קיבל פסילת רישיון מנהלית הן משוטר רגיל והן מקצין משטרה, אסור לו לנהוג כל פרק הזמן שבו השלילה שלו בעלת תוקף.

נהיגה בפסילה

לאחר שהוטל על נהג עונש פסילה בפועל הוא מחויב להפקיד את רישיון הנהיגה שלו באופן רשמי במזכירות בית המשפט. אולם, אם הרישיון שלו איננו בתוקף או אבד, הנהג צריך להגיע למשרד הרישוי על מנת להוציא טופס מצב רישיון ולהפקיד אותו. הפסילה לא מתחילה במועד גזר הדין אלא במועד שבו האדם הפקיד את רישיון הנהיגה שלו במזכירות בית המשפט. ישנם לא מעט מקרים שבהם ניתן להרשיע נהג בעבירת נהיגה בזמן פסילה. כך לדוגמא: אם הנהג נוהג ברכבו על אף שרישיון הנהיגה שלו נפסל, עובר על החוק וצפוי לתת על כך את הדין.

מהו העונש על נהיגה בפסילה?

נהג אשר נתפס נוהג בזמן פסילה נחשב בעיני המשטרה ובית המשפט כאדם שמהווה סכנה לביטחון הציבור ועל כן, נהוג להרחיק את האדם המדובר מהכביש באופן מיידי, להגיש נגדו כתב אישום ולהגיש בקשה למעצר עד תום ההליכים. מעבר לזה, כל עבירה נהיגה בפסילה היא עבירה אשר נצטרף לכתב האישום שלה מרכיב ענישה מהתחום הפלילי ומרבית הנהגים שנתפסים נוהגים בזמן פסילה, עתידים לקבל עונש מאסר בסופו של הליך המשפט. על כן, אם נתפסת נוהג בזמן שלילה או על נהיגה בקלות ראש, עליך לפנות באופן מיידי לעורך דין תעבורה מקצועי ומנוסה בתחום. עורך דין מעין זה יבחן את המקרה בצורה הטובה ביותר ויבצע את כלל הפעולות הנדרשות בכדי להקל בעונשך עד כמה שניתן.

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חילוצי דרך 24 שעות
דמיינו לעצמכם את הסיטואציה הבאה: השעה היא שעת לילה מאוחרת ואתם יוצאים ממקום בילוי כזה או אחר אל הרכב...
קרא עוד »
נוב 25, 2019
קניית רכבים לפירוק באשדוד
אם אתה מעוניין למכור את הרכב הפרטי שלך, הרי שאם מדובר ברכב תקין, האלטרנטיבות העומדות לך לצורך מכירתו...
קרא עוד »
אוק 24, 2018
עורך דין תאונות דרכים מומלץ – כך תבחרו נכון
כאשר אתם מעורבים בתאונת דרכים, הדבר הראשון שעולה לכם בראש הוא עורך הדין. עורך הדין נמצא שם כדי לייצג...
קרא עוד »
אוג 28, 2022