מהי מונית נגישה

מהי מונית נגישה

לא רבים מודעים לכך, אך כאשר מדובר על אדם נכה יש צורך במונית מיוחדת. מונית נגישה הינה מונית ייעודית עבור אנשים נכים, היא מותאמת במיוחד עבורם ולכן מאפשרת להם נסיעה בטוחה ונעימה. בשנים האחרונות ניתן לראות יותר ויותר מוניות נגישות על הכביש, היות והמודעות לנכים רק הולכת וגוברת. אין שום סיבה שאדם נכה לא יוכל להשתמש במוניות או בכל אמצעי תחבורה אחר, לכן חברות איכותיות מקפידות להחזיק מוניות נגישות שיוכלו לשמש את כלל האוכלוסייה. מוניות אלו יכולות לשמש כל אדם בעל מוגבלויות, כולל נכים על כיסא גלגלים שאינם מסוגלים להשתמש בשירותיה של מונית רגילה.

כל מה שחשוב לדעת לגבי מונית נגישה

קודם כל, חשוב להבין כי מונית שמיועדת לציבור הנכים, הינה מונית שחייבת לעמוד בסטנדרטים הגבוהים ביותר. אחד הקריטריונים למשל, הינו גיל הרכב אשר לא יכול לעלות על שלוש שנים. כמו כן, מונית מסוג זה חייבת להכיל מעקה הרמה ייעודי לכיסא גלגלים, או לחילופין מתקן ייעודי אחר שיוכל לאפשר עלייה וירידה נוחה ובטיחותית עם כיסא גלגלים. כמו כן, לפי התקנות, מונית מסוג זה חייבת לספק את שירותיה לכל לקוח תוך חצי שעה לכל היותר מרגע קבלת הקריאה. נהג שנוהג במונית מסוג זה, חייב לעבור הכשרה מתאימה על מנת לדאוג לבטיחותם של הנוסעים במקרים של עצירת פתע, האצת מהירות או טלטולים שונים שעלולים להיגרם במהלך הנסיעה.

לסיכום, מונית נגישה מהווה את הפתרון הנוח, המהיר והיעיל ביותר עבור כל אדם שסובל מנכות ונאלץ להשתמש בתחבורה ציבורית. אין שום סיבה שציבור הנכים לא יוכל להשתמש במוניות בארץ, לכן מוניות נגישות מהוות פתרון אולטימטיבי עבור כל נכה שמעוניין להגיע ממקום למקום מבלי לנהוג ברכב.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם