איפה אפשר לבצע שכפול מפתחות לרכב?

החלפת סוויץ' לרכב

רוב בעלי הרכבים מבצעים שכפול מפתח רק כאשר המפתח אבד או נגנב הם ממהרים לוודא שכשזה יקרה שוב עם המפתח השני יהיה להם מפתח רזרבי, או כאשר מצטרף נהג חדש לבעלות על הרכב, הם משכפלים עבורו את המפתח.

אם אין לכם מפתח רזרבי לרכב, במקרה של גניבה או אבדה תיאלצו לשחזר את המפתח, תהליך מסובך ויקר ועלול לעלות לכם פי שלוש ממחיר של שכפול מפתח.

מפתח ברזל

שכפול מפתחות לרכב מתבצע על ידי מנעולן רכב מקצועי. את מפתח הברזל, הנפוץ ביותר הינו ברזל משונן, באמצעות מכונת שכפול מיוחדת יחרוט המנעולן את צורת המפתח על השכפול.

שבב קידוד

כיום, ברוב הרכבים קיים קידוד אימובילייזר, המאבטח את הרכב מגניבות. במפתח ישנו שבב המותאם לקוד ועם כניסת המפתח לסוויץ', האימובילייזר שולח איתות למפתח והוא שולח אות חוזר המעיד על ההתאמה וכך הרכב מותנע. בעת שכפול מפתח חשוב לזכור זאת ועל המנעולן לקודד את השבב במדויק כך שהמפתח ישלח את האות הרצוי למערכת הקידוד.

שלט לרכב

כשאתם מבצעים שכפול מפתחות לרכב, אם יש בידכם גם שלט לרכב ואתם רוצים לשכפל אותו, בעת השכפול יש להעתיק את הקידוד מהשלט הישן על ידי התאמתם אחד מול השני. כך נתוני הרכב עוברים לשלט החדש ויש לכם שני שלטים זהים בקידוד לרכב.

מפתח חכם

אם אתם משודרגים יותר ויש לכם מפתח חכם לרכב, המניע את הרכב מרחוק על ידי כפתור שקורא את המפתח שלכם. לפני השכפול כדאי לדעת, כי שכפול מפתח זה, הינו תהליך מסובך ומורכב יותר. כמובן שגם המחיר גדול יותר.

אז אם מכל סיבה שהיא החלטתם שאתם צריכים לבצע שכפול מפתחות לרכב, חשוב לעשות זאת אצל מנעולן רכב מומחה שיתאים את המפתח באופן מדויק לרכב. מידע נוסף האתר רוני מנעולים

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

תפילת הדרך לנסיעה

תפילת הדרך לנסיעה

לצערנו בשנים האחרונות מספר תאונות הדרכים בישראל רק הולך ועולה וכל עלייה לכביש הופכת למסוכנת מאוד. לעיתים גם כאשר נעשה את ההשתדלות הגבוהה ביותר וננהג

קרא עוד »