איפה אפשר לבצע שכפול מפתחות לרכב?

החלפת סוויץ' לרכב

רוב בעלי הרכבים מבצעים שכפול מפתח רק כאשר המפתח אבד או נגנב הם ממהרים לוודא שכשזה יקרה שוב עם המפתח השני יהיה להם מפתח רזרבי, או כאשר מצטרף נהג חדש לבעלות על הרכב, הם משכפלים עבורו את המפתח.

אם אין לכם מפתח רזרבי לרכב, במקרה של גניבה או אבדה תיאלצו לשחזר את המפתח, תהליך מסובך ויקר ועלול לעלות לכם פי שלוש ממחיר של שכפול מפתח.

מפתח ברזל

שכפול מפתחות לרכב מתבצע על ידי מנעולן רכב מקצועי. את מפתח הברזל, הנפוץ ביותר הינו ברזל משונן, באמצעות מכונת שכפול מיוחדת יחרוט המנעולן את צורת המפתח על השכפול.

שבב קידוד

כיום, ברוב הרכבים קיים קידוד אימובילייזר, המאבטח את הרכב מגניבות. במפתח ישנו שבב המותאם לקוד ועם כניסת המפתח לסוויץ', האימובילייזר שולח איתות למפתח והוא שולח אות חוזר המעיד על ההתאמה וכך הרכב מותנע. בעת שכפול מפתח חשוב לזכור זאת ועל המנעולן לקודד את השבב במדויק כך שהמפתח ישלח את האות הרצוי למערכת הקידוד.

שלט לרכב

כשאתם מבצעים שכפול מפתחות לרכב, אם יש בידכם גם שלט לרכב ואתם רוצים לשכפל אותו, בעת השכפול יש להעתיק את הקידוד מהשלט הישן על ידי התאמתם אחד מול השני. כך נתוני הרכב עוברים לשלט החדש ויש לכם שני שלטים זהים בקידוד לרכב.

מפתח חכם

אם אתם משודרגים יותר ויש לכם מפתח חכם לרכב, המניע את הרכב מרחוק על ידי כפתור שקורא את המפתח שלכם. לפני השכפול כדאי לדעת, כי שכפול מפתח זה, הינו תהליך מסובך ומורכב יותר. כמובן שגם המחיר גדול יותר.

אז אם מכל סיבה שהיא החלטתם שאתם צריכים לבצע שכפול מפתחות לרכב, חשוב לעשות זאת אצל מנעולן רכב מומחה שיתאים את המפתח באופן מדויק לרכב. מידע נוסף האתר רוני מנעולים

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
בחינת חלופות לחברת מטבחים: מדריך לבחירה מוצלחת
שיפוץ המטבח שלכם הוא משימה משמעותית, ולמרות שבעלי בתים רבים בוחרים לשכור חברת מטבחים עבור הפרויקטים...
קרא עוד »
מאי 14, 2024
קלנועיות לאנשים הסובלים מעודף משקל
רכישה של קלנועיות עבור אנשים הסובלים מעודף משקל באתר kalnoitstar.co.il זוהי החלטה שיכולה להיות משנת חיים...
קרא עוד »
יונ 04, 2021
תיקון סילוקית, איך ואיפה זה מתבצע?
משאבות לסילוק שפכים הן מרכיב חשוב בכל מערכת שפכים. הם משמשים להעברת שפכים ממקום אחד לאחר, בדרך כלל...
קרא עוד »
מאי 16, 2023