יתרונות של מראות פנורמיות

מראות פנורמיות

מראה פנורמית זהו מוצר בטיחות מדרגה ראשונה שבמקרים רבים עשוי להציל חיים ממש. מתי צריך את המראה הפנורמית? איך היא מסייעת לנהגים ולמה היא חשובה כל כך? ננסה ללמוד.

ישנם שטחים רבים המכונים 'שטחים מתים'. מדובר על שטחים שמוסתרים על ידי עצמים שונים שמוצבים בדרך, כמו צמתים, יציאה מחנויות ועוד. שם קשה מאוד לצפות את התנועה. אזורים אלו נחשבים מסוכנים ביותר הן עבור הולכי רגל, הן עבור נהגים והן עבור רוכבי אופניים או מפעילי מלגזות וכדומה. מראה פנורמית של שרפים זהו אביזר שעשוי לפתור את הבעיה ולסייע בשיפור הבטיחות בדרכים.

איך מסייעת המראה הפנורמית בשטח מת?

  • בצומת – כאשר מדובר בצומת דרכים, נהג המגיע למקום ועוצר בקו העצירה, אינו יכול לראות את הרכבים אשר מגיעים משמאלו והוא לא יכול להמשיך בנסיעה מבלי להיות בטוח כי מצד שמאל לא יפתיעו אותו. את הצד הימני קל יותר לראות כי הוא בנתיב המרוחק ממנו. כאשר ישנה המראה הפנורמית מול הצומת, בצד הרחוק של הכביש והיא מכוונת לצד שמאל, הרי שהיא תסייע לנהג לראות את כליי הרכב שעצרו בצומת ומבקשים להשתלב באופן בטוח בתנועה הזורמת.

אותה המראה אף תסייע לנהג שמגיע משמאל וכך יוכל לראות את כלי הרכב שעצרו בצומת והם מעוניינים להשתלב בתנועה. כך הוא ידע להאט את מהירותו על פי הצורך וכך יסייע להגביר את רמת הבטיחות באותה צומת.

  • בחניה – חניות היוצאות לכביש דרך המדרכה אלו הן חניות בעייתיות למדי. ישנם עצמים שמסתירים ואלו מהווים מפגע בטיחותי עבור הולכי הרגל העוברים במקום. גם הנהג החונה יתקשה לצאת ולהשתלב בבטחה בכביש.

התקנה של מראות פנורמיות לכיוונים הרצויים עשויה לפתור את הבעיה. אם זה בצד המרוחק של הכביש אשר תחשוף את הדרך ואת המדרכה ואם זו מראה שתחשוף את השטח המת.

שתי מראות יחד יוכלו להגביר במידה משמעותית את הביטחון במקום כאשר הדבר יתרום גם להולכי הרגל וגם לנהגים.

ישנם אזורים נוספים כמו חנויות, רמפות מעוקלות בחניונים ועוד.

התקנה נכונה של המראות הפנורמיות עשויה להציל חיים!

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

מצלמת רכב מומלצת

מצלמת רכב מומלצת

קיימות כמה מצלמות לרכב שכולן איכותיות. הבחירה על המצלמה המתאימה ביותר לכל נהג היא אינדיבידואלית. ההיצע הוא די רחב אך יש לבחון כל אחת מהן

קרא עוד »