מה יותר מסוכן בזמן נהיגה קנאביס או אלכוהול?

חילוצי דרך 24 שעות

חשוב להבהיר כבר מההתחלה כי כל שימוש באלכוהול או בסמים גורם לשינויים שונים במהירות המחשבה, ביכולת התפיסה של הסיטואציה על הכביש, ביכולת השיפוט וכמובן ביכולת לקבל החלטות נכונות בזמן אמת. כמו כן, מי שנוהג תחת השפעת אלכוהול או תחת השפעת סמים, ירגיש שינויים בכישורים המוטוריים שלו, שינויים במצב הרוח וכדומה. מדובר על השפעה מהותית אשר יכולה להפריע בהבנת המצב על הכביש וביכולת לקבל את ההחלטה הנכונה באותו הרגע. מחקרים מראים כי מחצית מהתאונות הקטלניות ביותר נגרמות על ידי נהגים שהיו תחת השפעת אלכוהול או סמים, היות ונהגים אלו לא מצליחים להשתלט על הסיטואציה ומחליטים להגיב לאט מידי או בצורה שאינה מתאימה. כתוצאה מכך, הם עלולים לגרום לנזקים קשים לרכוש ובמקרים היותר גרועים – לנזקים גופניים ואף למוות. אנשים רבים מאמינים כי לא יקרה כלום אם הם יעלו על ההגה אחרי שעישנו קנאביס או ששתו אלכוהול, אך אין זה כך.

>>> במקרה של עבירת תעבורה פנו למשרד עו"ד תעבורה מומלץ באתר https://traflaw.co.il

קנאביס או אלכוהול – מהי ההשפעה שלהם על הנהיגה?

קנאביס נחשב לכאורה בתור סם קליל, שאינו משפיע על הגוף באותה הצורה של האלכוהול. הקנאביס גורם לפגיעה בתפיסת המציאות והוא גורם לקושי לשמור על תשומת לב. כתוצאה מכך, נהגים שבוחרים לנהוג תחת השפעת קנאביס, יגלו שנורא קשה להם לשמור על מסלול הנסיעה, והם כל הזמן יסטו מהנתיב שלהם. כמו כן, זמן התגובה שלהם נפגע והם מתקשים להבדיל בין האורות והתמרורים השונים, בעיקר בשעות הלילה.

אלכוהול נחשב לחוקי, לעומת הקנאביס, אך בכל מקרה אסור בשום אופן לשתות ולנהוג. צעירים רבים שמעורבים בתאונות דרכים קשות, צרכו אלכוהול לפני הנהיגה. הסיבה לכך נעוצה בהשפעת האלכוהול על הגוף – הוא פוגע קשות בכושר הנהיגה. הוא מאט את זמן התגובה, מקשה על הקואורדינציה בין היד לעין ומקשה על היכולת לבצע מספר משימות בו זמנית.

אין שום ספק כי מי שיבחר לעשן קנאביס ולשתות אלכוהול בו זמנית, יסבול מכל תופעות הלוואי האלו בצורה הרבה יותר קשה והרבה יותר מורגשת. בכל מקרה, חשוב להימנע משימוש באלכוהול או בכל סוג של סם לפני העלייה על ההגה, היות וכל טעות על הכביש עלולה לעלות בחיים.

>>> צריכים סיוע משפטי הקשור לעבירות על הכביש? באתר https://entezam.org תמצאו סיוע ראשוני מידיי

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עורך דין תאונות דרכים מומלץ – כך תבחרו נכון
כאשר אתם מעורבים בתאונת דרכים, הדבר הראשון שעולה לכם בראש הוא עורך הדין. עורך הדין נמצא שם כדי לייצג...
קרא עוד »
אוג 28, 2022
מחשבון דלק
חלק זה עוסק במחשבוני דלק. מחשבון דלק הוא כלי שיכול לעזור לך להעריך את צריכת הדלק שלך ליום. זה יכול...
קרא עוד »
יול 08, 2022
תובנות לפני בחירה בעדשות מגע: מה אתה צריך לשקול
כמומחית ותיקה בתחום תיקון הראייה, אני כאן כדי לשפוך אור על גורמים חיוניים שיש לקחת בחשבון לפני בחירת...
קרא עוד »
מרץ 12, 2024