שינוע מטענים

שינוע מטענים

המונח שינוע מטענים, נשמע בדרך כלל כמו מונח ארכאי, ישן, מונח שלקוח מהעולם בו היה נהוג לבצע הובלות ושינוע של ציוד וחפצים, מכולות, על פני הים. נכון, שעדיין, שינוע מטענים מתבצע גם דרך הים, אך זו לא הדרך היחידה.

כיום, רוב המטענים משונעים דרך הקרקע, באמצעות משאיות הובלה שונות אשר חוצות את המדינה ממקום למקום. צריך לומר, שגם בישראל הקטנה זו הדרך האידיאלית כמובן לבצע שינוע מטענים. עם זאת, יש מקרים רבים, בהם אנשים בוחרים להשתמש באופציות נוספות, כאשר מן הסתם, האופציה השנייה האידיאלית היא שינוע מטענים באמצעות טיסות פנים, בפרט כשצריך לבצע שינוי מצפון לדרום, מבחינה כלכלית זה לא תמיד משתלם ולכן שינוע מטענים בקרקע זו האופציה המועדפת, הן על גורמים פרטיים והן על גורמים עסקיים ומסחריים.

אופציה אחרת לשינוע מטענים, היא באמצעות רכבות משא. יש מקרים מסוימים בישראל בהם מתבצע שינוע בצורה כזו, בוודאי כשמדובר על שינוע של חומרים מסוימים, אם זאת, מאחר ופסי הרכבת לא מגיעים עדיין לכל מקום ולכל פינה בישראל, ומאחר ויש לא מעט מקרים בהם הרכבות אינן עומדות בעומס הביקושים והתנועה, אז סביר להניח שמרבית הגורמים אשר יידרשו לכך, יחפשו, שוב, את האופציה היבשתית השנייה, קרי שימוש במשאיות הובלה.

לשם כך, הם ישכרו חברות הובלה שונות אשר יאפשרו להם לבצע שינוע מטענים. אותן חברות ישתמשו במשאיות אשר מותאמות לסוג וגודל המטען אותו מבקשים לשנע. במידה ויהיו אלה מטענים קטנים, אז סביר להניח שאותן חברות יעדיפו לחלוק משאית עם חברות נוספות שמבקשות לשנע מטענים בגודל דומה או קרוב לכך. במידה ומדובר על שינוע מטענים גדולים, אז סביר להניח, שהן יעדיפו להשתמש במשאיות גדולות ומשמעותיות.

נקודה אחרונה שצריך להדגיש, המשאיות הן רק מהעניין, שכן יש את העובדים בחברות ההובלה, הניסיון והידע שעומד לרשותם, וכן את מסלול הנסיעה ושעת ההובלה. יש לכך השפעה משמעותית על כל התהליך, מתי וכיצד הוא יתבצע בצורה האופטימאלית. בחירה לא נכונה, יכולה לייצר תהליך לא יעיל שיעלה זמן וכתוצאה מכך, גם יעלה לא מעט כסף.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

חברת מצברים

איך בוחרים חברת מצברים

כל מי שמחפש היום חברת מצברים, על מנת לקנות ממנה מצבר לרכב או לכל כלי אחר, יכול למצוא מגוון רחב של חברות בינלאומיות שונות אשר

קרא עוד »