איך לטפל בפחד מנהיגה?

טיפול בפחד מנהיגה

פחד עלול לכבול לנו את הידיים, לעצור אותנו ולמנוע מאיתנו לפעול ולצאת לפעולה. אם אתם מתמודדים עם פחד כזה, אם אתם רוצים מאוד לעשות משהו מסוים, אך פחד פנימי חזק מכם ולא מאפשר לכם את זה – כדאי ללמוד על הטיפול בפחד. אחד הפחדים שמגבילים מאוד הוא פחד מנהיגה. הפחד עלול להתפתח על רקע תאונה בו הייתם מעורבים אבל לא דווקא. גם אנשים שלא היו מעורבים בתאונה מעולם עלולים לפחד מאוד מנהיגה. מה עושים? יש אנשים שאולי מוותרים על התענוג ולא נוהגים. אנשים אחרים בוחרים לטפל בפחד.

הטיפול היעיל בפחד המגביל

טיפול בפחד מנהיגה יכול לעזור מאוד ולפתור את הפחד בצורה יסודית. מדובר על טיפול מותאם שהמטרה שלו היא לעזור לנהג לרכוש את הכלים שיעזרו לו להתמודד עם החרדה שמונעת ממנו לנהוג. הטיפול יכול להתבצע באופנים שונים באמצעות שיטות מגוונות שקיימות כיום. המטרה היא אחת – לשחרר את הפחד המתקיל שכובל את ידיו של הנהג. ולגרום לו לשבת על ההגה בנוחות ובביטחון ולצאת לנהיגה.

אחת השיטות המקובלות עבור טיפול זה הינו NLP. הטיפול הזה מכוון לתכנות מחודש של המוח, מנגנוני החשיבה והרגשות. באמצעות הטיפול ניתן ללמד את המוח לפעול בצורה אחרת, יעילה וטובה יותר. אכן רבים הם המטופלים שחוו שינוי דרמטי בחיים שלהם ולמדו לחיות בצורה טובה יותר הודות לטיפול הזה אצל המטפלת המומחית עדי שניידר. הם למדו לכוון את הרגשות, לחשוב טוב יותר ולנהל את הרגשות בצורה יעילה יותר. כך הם לא חוששים יותר לעלות לרכב ולנהוג. מדובר על תהליך שדורש עבודה מצד המטופל, דורש התנסות ומוטיבציה. אך אחוזי ההצלחה גבוהים. המסקנה? אם אתם פוחדים מנהיגה עדיין אינכם צריכים לוותר על התענוג.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
המכון הרפואי לבטיחות בדרכים – מהם סיכויי ההצלחה שלכם מולם
המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, ובקיצור המרב"ד, הוא אותו מקום אליו מגיעים על מנת לעבור בדיקות כשירות...
קרא עוד »
מאי 31, 2021
מצבר עד הבית 24 שעות בלי דאגות
כל אחד רוצה שחייו יהיו נוחים ככל הניתן. נוחות היא דבר שאנו מחפשים בנרות ואנו נעשה מאמצים אדירים בכדי...
קרא עוד »
אוק 29, 2018
כל מה שרציתם לדעת על ביטוח רכב בתקופת הקורונה
תקופת הקורונה נחשבת ללא ספק לתקופה מיוחדת ומאתגרת, שאף אחד לא יכול היה לצפות אותה. אנשים רבים נמצאים...
קרא עוד »
אפר 26, 2020