עורך דין תאונות דרכים – למה צריך לברר לפני ששוכרים את שירותיו?

עורך דין תאונות דרכים

נזק ופציעות שנגרמים בתאונות דרכים הן עילה לתביעה אבל רבים לא מכירים את הזכויות שלהם בתחום זה. את הפיצויים שמגיעים גם למעורבים בתאונה שלא נפצעו רוב האנשים אינם טורחים לתבוע משום שהם לא יודעים שהפיצוי שמגיע להם אינו קשור כלל לאשמתם בתאונה אלא לעובדה שהם היו מעורבים בה ונפצעו בה. זה נכון גם להולכי רגל, גם לנוסעים תמימים וגם לנהגים ולכן תמיד מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ אצל עורך דין תאונת דרכים כדי להבין את הזכויות שלכם.

מה צריך לדעת על פיצוי בתאונות דרכים?

נפגעים בתאונות דרכים זכאים לפיצוי לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים ואפשר לקבל אותו אפילו ללא בית משפט. הפנייה נעשית לחברות הביטוח ומוסדרת עם או בלי עורך דין. כמובן שכאשר נתקלים בקשיים לגבות את הפיצויים או לקבל את הסכום שמגיע לכם אתם צריכים להיעזר בשירותי עורך דין תאונות דרכים ולקבל את המגיע לכם על פי חוק ולפי מידת הפציעה שלכם. זה נכון גם להולכי רגל שנפצעו בתאונות של ירידה מרכב או עלייה אליו, עצירת פתאום של אוטובוס או אפילו בזמן שמתקנים את הרכב. מבחינת בתי המשפט והחוק כל מה שמערב את כלי הרכב וקורה בגללו או במעורבות שלו נחשב לתאונת דרכים. לכן, גם אם נפצעתם בזמן הירידה מאוטובוס מגיעים לכם פיצויים לפי חומרת הפציעה.

מה משפיע על סכום הפיצויים?

הסכומים נקבעים לפי חומרת הפציעה או הנזק שנגרם, במיוחד אם הוא נמשך תקופה ארוכה ומשפיע לרעה על כל תחום בחייכם, וזה כולל גם הוצאות נלוות ועלויות שנגררות כתוצאה ממצבכם בעקבות התאונה. ובעקבות כך לבחון האם יש צורך גם בתביעת סיעוד . לכן, חשוב מאוד לתעד כל פעולה, כל בדיקה וכל טיפול, לשמור קבלות על כל הוצאות הנסיעות המיוחדות, טיפולי השיקום ותשלומים ששילמתם לאנשי מקצוע שטיפלו בכם או עשו למענכם כל מה שכבר אינכם יכולים לעשות, כדי להוכיח את מידת הפגיעה בכם ולקבל פיצויים בהתאם.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך עדיף להגיע לנתב"ג?
למרות ששדה התעופה נמצא בסך הכול ליד לוד, הדרך אליו לא תמיד קצרה. אז אם התמזל מזלכם והטיסה שלכם ממריאה...
קרא עוד »
אפר 25, 2021
איך לבחור שעון לגבר?
בחירת השעון המתאים לגבר אינה משימה קלה. ישנם מספר גורמים שצריך לקחת בחשבון כמו גודל השעון, סגנון...
קרא עוד »
נוב 19, 2022
איך לטשטש ריח של עישון ברכב?
אתם מבלים הרבה מאוד זמן ברכב שלכם, בנסיעות לעבודה, לימודים, הסעות של ילדים, טיולים ובמקרים אחרים. לכן...
קרא עוד »
יול 07, 2020