מחפשים שינוי בקריירה? 4 משרות נחשקות ביותר בתחום הסייבר

תחום אבטחת הסייבר נמצא בהתפתחות מתמדת, והביקוש לאנשי מקצוע בתחום זה גבוה עקב התדירות והמורכבות הגוברת של איומי הסייבר. 

>> לפרטים נוספים היכנסו לאתר של SeeHR

4 דוגמאות למשרות נחשקות

מנתח אבטחת סייבר: מנתחי אבטחת סייבר אחראים להגנה על מערכות המחשב והרשתות של הארגון מפני איומי סייבר. הם עוקבים אחר פרצות אבטחה, מנתחים נתוני אבטחה ומיישמים אמצעי אבטחה להגנה מפני התקפות. תפקיד זה דורש בדרך כלל מיומנויות בזיהוי איומים, תגובה לאירועים ויכולת להישאר מעודכן באיומי הסייבר האחרונים.

בודק חדירה (האקר אתי): בודקי חדירה, המכונה לעתים קרובות האקרים אתיים, נשכרים על ידי ארגונים כדי להעריך את אבטחת המערכות והרשתות שלהם על ידי ניסיון לנצל נקודות תורפה. הם מזהים חולשות ומספקות המלצות לשיפור האבטחה. תפקיד זה דורש ידע מעמיק של טכניקות פריצה ופגיעויות ולעתים קרובות נחשב מרגש עבור אלה שנהנים מההיבטים הטכניים של אבטחת סייבר.

מהנדס אבטחה: מהנדסי אבטחה מתכננים, מיישמים ומנהלים מערכות אבטחה ופרוטוקולים כדי להגן על תשתית ה-IT של הארגון. הם עובדים על מגוון רחב של משימות, החל מהגדרת חומות אש והצפנה ועד לפיתוח מדיניות ונהלי אבטחה. מהנדסי אבטחה צריכים הבנה חזקה בארכיטקטורת רשת ואבטחת מערכת.

יועץ אבטחה: יועצי אבטחה הם מומחים המספקים עצות ופתרונות לארגונים כדי לשפר את עמדת אבטחת הסייבר הכוללת שלהם. לעתים קרובות הם עובדים עבור חברות ייעוץ או כקבלנים עצמאיים. תפקיד זה דורש הבנה עמוקה של טכנולוגיות אבטחה שונות, שיטות עבודה מומלצות בתעשייה ויכולת להעריך את צרכי האבטחה הספציפיים של הארגון.

אלו הן רק כמה דוגמאות לקריירות נחשקות בתחום אבטחת הסייבר, אך ישנם תפקידים והתמחויות רבות נוספות בתחום אבטחת הסייבר, כגון משיב אירועים, אדריכל אבטחה, מבקר אבטחה ועוד. 

המשרה הספציפית המתאימה לך עשויה להיות תלויה בכישורים, בתחומי העניין וביעדי הקריירה שלך בתחום אבטחת הסייבר. ראוי גם לציין שתחום אבטחת הסייבר מתפתח ללא הרף, כך שההתעדכנות בטרנדים וההסמכות בתעשייה היא חיונית להצלחה ארוכת טווח בתחום זה.

למידע נוסף על חיפוש עבודה סייבר, הקליקו על הלינק!

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מנעולן רכבים
מנעולנים קיימים מאז תחילת הימים. המנעולן הראשון הוזכר במצרים העתיקה בתקופת שלטונו של פרעה חופו. כיום,...
קרא עוד »
ינו 12, 2023
השכרת רכב באיטליה – איך זה עובד
איטליה היא מדינה עם היסטוריה ותרבות עשירה. בארץ יש סוגים רבים ושונים של תחבורה, כולל מכוניות. איטליה...
קרא עוד »
מאי 25, 2023
בוסטר לרכב – מהו בוסטר איכותי
כולנו יודעים כי בכל מה שקשור לבטיחות של הילדים שלנו, אסור לנו להתפשר.  בכל מה שקשור לבטיחות בנסיעה יש...
קרא עוד »
מרץ 31, 2020