תפילת הדרך לנסיעה

תפילת הדרך לנסיעה

לצערנו בשנים האחרונות מספר תאונות הדרכים בישראל רק הולך ועולה וכל עלייה לכביש הופכת למסוכנת מאוד. לעיתים גם כאשר נעשה את ההשתדלות הגבוהה ביותר וננהג באופן זהיר ובטיחותי עדיין אנו עלולים להיקלע לתאונה שלא באשמתנו. על מנת להצליח לשמור על חיינו ועל חיי היקרים שלנו במהלך התאונה מומלץ קודם כל נסיעה ארוכה לומר את תפילת הדרך.

מהי תפילת הדרך לנסיעה?

במהלך חיינו אנו עושים מספר לא מבוטל של נסיעות, חלקן ארוכות יותר וחלקן פחות. כמובן שאנו רוצים לחזור בשלום לביתנו ולהגיע בשלום למחוז חפצנו. על מנת לשמור על נפשנו ישנה תפילה מיוחדת אשר המקור שלה הוא מאליהו הנביא. לפי הגמרא אליהו הנביא אמר לרבי יהודה שעל מנת לצלוח כל דרך בשלום יש לומר תפילה זאת.

תפילת הדרך לנסיעה היא תפילה קצרה מאוד אשר ניתן ללמוד אותה בעל פה ולומר אותה בכל נסיעה. היא נועדה בעיקר עבור נסיעות ארוכות אשר עלולות להוות לנו סכנת חיים של ממש. זוהי בקשה ישירה אל ריבונו של עולם שיעזור לנו להינצל מכל סכנה לאורך הדרך. ניתן לומר את התפילה כבר מרגע תחילת הנסיעה על מנת שנרגיש את ליווי הקב"ה עד אשר נגיע אל מחוז חפצנו.

ליווי צמוד של הקב"ה

העולם שלנו מלא בסכנות רבות בין אם אלו סכנות בדרכים, בכבישים ואפילו בבית הפרטי שלנו. על מנת להצליח לשמור על עצמנו בצורה הטובה ביותר ולהינצל מכל פגע או צרה חשוב לקבל את עזרתו של הקב"ה. תפילת הדרך מאפשרת לנו לפנות אליו באופן אישי ולבקש שישמור עלינו ויספק לנו את ההגנה לה אנו כל כך זקוקים עכשיו. אין ספק כי גם במילים קצרות אך מדויקות הקב"ה שומע אותנו ונמצא שם בכדי לעזור.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

איך לבחור שירותי גרירה?

כדאי לכם לדמיין מצב שבו אתם נוסעים בכבישי הארץ מרוצים ונהנים לפתע מבלי סיבה נראית לעין אתם מוצאים את עצמכם עומדים לצד הכביש כאשר המכונית

קרא עוד »
קלנועיות לאנשים הסובלים מעודף משקל

קלנועיות לאנשים הסובלים מעודף משקל

רכישה של קלנועיות עבור אנשים הסובלים מעודף משקל באתר kalnoitstar.co.il זוהי החלטה שיכולה להיות משנת חיים ולהביא לשיפור מאוד משמעותי ובאופן מידי בשגרת היומיום. בעזרת הקלנועית

קרא עוד »