יועץ תנועה

יועץ תנועה

יועצי ומהנדסי תנועה, עובדים במגוון יכולות כדי ליצור ולנהל תכנונים ופעולות המאפשרים זרימה בטוחה, יעילה ונוחה של תנועת רכב, על פי המכון למהנדסי תחבורה. יועצי תנועה קובעים גם הסדרי חנייה בבנייה חדשה ובניהול חניונים.

> קראו על תפקידו של יועץ קרקע

יועצי תנועה

ראשית, חשוב להבין שהנדסת תעבורה היא חלק מהקטגוריה הגדולה יותר של הנדסת תחבורה, זו מקיפה תנועת רכב כמו גם נסיעות הולכי רגל, הסדרי שדות תעופה, נמלים ורכבות. 

מהנדסי ויועצי תנועה עובדים לעתים על פרויקטים שצריכים להתאים את דרכי הנסיעה האחרות האלה, במיוחד תנועות הולכי רגל וחניות עירוניות.

תפקידים

יועצי תנועה יכולים למלא מספר תפקידים מקצועיים, על פי דיווח של המכון למהנדסי תחבורה. מסלול קריירה פופולרי אחד עבור מהנדסי תעבורה הוא לעבוד בסוכנות עירונית, ממלכתית או פרטית, ולטפל בבעיות תעבורה בתפקיד רשמי. 

זה יכול להיות עבודות כמו מהנדס תעבורה בעיר או מהנדס במרכז ניהול תעבורה. מספר תפקידים מציעים אפשרויות עבודה במגזר הפרטי והציבורי, כמו מעצב כבישים. יועצי תעבורה פרטיים העובדים עם לקוחות פרטיים ועם לקוחות במגזר הציבורי, מתגוררים באזור העבודה בדרך כלל.

איתותים וכבישים

מהנדסי תנועה עובדים על אלמנטים תכנוניים של כבישים ועל תמרורי האותות המכוונים נהגים. מרכיב מהותי בעבודה זו הוא הבטחת תכנון הכבישים, נפח התנועה והשימוש בה, הסימנים והשלטים כולם פועלים יחד, ויוצרים זרימת תנועה טבעית ובטוחה. 

לדוגמה, מהנדסי תנועה לומדים לוודא שמצבי פנסי העצירה או שלטי עצירה בצמתים המתאימים, מתאימים להגבלות מהירות הגיוניות ולתנאים הייחודיים של כל כביש.

ניתן למצוא יועצי תנועה שונים במגוון תפקידים. בין אם לבנייה של בית חדש, בניין מגורים, חניון רכבים עירוני או לכל מציאת פתרון תעבורתי כזה או אחר, המצריך יועץ תנועה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קונה רכבים מושבתים – להיפטר מהרכב בקלי קלות
אם אתם מוצאים את עצמכם תקועים עם רכב מושבת, בין אם זה בגלל תאונה, תקלה מכנית או סתם התיישנות, זו יכולה...
קרא עוד »
יול 26, 2023
סוכנות טרקטורונים – איך בוחרים את הסוכנות הנכונה?
כשאנחנו ניגשים לקנות טרקטורון, בין אם זה לנו או לבן/בת משפחה, בין אם זה לצרכים אישיים או צרכים...
קרא עוד »
יול 13, 2022
פירוק רכבים רמת גן, כך תאתרו את המגרש שלכם
כאשר הגעתם למסקנה הבלתי נמנעת, כי הרכב שברשותכם, שבק חיים, ולא ניתן עוד להשתמש בו. הסיבות לכך הן רבות...
קרא עוד »
דצמ 17, 2019