טיפים לתיקון דלתות

טיפים לתיקון דלתות

דלת היא פריט רגיש שעלול לסבול מתקלות מסוגים שונים. השלב הראשון של תיקון דלתות – הן דלתות פנים והן דלתות חוץ – הוא לזהות את הרכיב שבגללו נגרמה הבעיה, ולהבין מהו הפתרון הנכון. בפרט חשוב להבחין בין מצבים שבהם המנעול הוא מקור התקלה לבין מצבים שבהם הבעיה היא במשקוף או בדלת עצמה.

להקדים תרופה למכה

כמו ברוב התחומים, תמיד קל יותר למנוע בעיה מאשר לטפל בה. על-מנת לצמצם את הסיכון להיווצרות צורך בתיקון דלתות, כדאי לשמן מעת לעת את הלשונית, הצירים, הבריחים ואת חור המנעול עם שמן ייעודי.

תיקון דלת עץ שלא נסגרת

עץ הוא חומר גלם שובה לב ומרשים מאוד, אבל הוא גם עלול להשתנות עם השנים ובפרט להתרחב עקב לחות ושינויי טמפרטורה. במקרים כאלה הדלת לא תיסגר. הפתרון האפשרי הוא להסיר את הדלת מהצירים, לאתר את המקומות שבהם הלוח התרחב כך שהוא כבר לא מתאים למשקוף – ולשייף בעדינות (כדי לא להסיר יותר מדי חומר). ניתן לנצל את ההזדמנות כדי לצבוע מחדש את הדלת וכך לשדרג גם את המראה שלה.

תיקון דלת פנים שלא נפתחת

תיקון דלתות פנימיות בבית שלא נפתחות למרות שהן לא נעולות מרגיש במקרים רבים כמו משימה שאפשר לבצע גם ללא הזמנת מנעולן. הכוונה היא למצב שבו מורידים את הידית אבל הדלת לא מגיבה. הסיבה לתקלה הזו היא הצטברות של חלודה ולפעמים גם לכלוכים על החלק שגורם ללשון של המנעול להיכנס ולצאת. בפרט היא נפוצה בדלתות של חדרי שירותים ורחצה שבהם הלחות גבוהה. כשאותו חלק, שנקרא מוביל, נשבר – הלשון נשארת בתוך המשקוף ולכן הדלת לא נפתחת.

חשוב להדגיש שבמקרים אלה הכנסת מברג או כרטיס פלסטיק בניסיון לשחרר את הלשון רק יגרום לה להתחפר עמוק יותר במשקוף – ולכן הפתרון הנכון הוא להזמין מנעולן.

לא להתפשר על תעודת יושר

תיקון דלת שכרוך בהזמנת מנעולן מחייב בחירה זהירה של איש המקצוע. למרבה הצער ישנם לא מעט חאפרים בתחום המנעולנות, ולא כדאי לתת גישה לדלת כניסה לבית לאדם לא אמין. תעודת יושר מהמשטרה היא קריטריון קריטי וממש לא כדאי להתפשר עליו.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

איך לבחור שירותי גרירה?

כדאי לכם לדמיין מצב שבו אתם נוסעים בכבישי הארץ מרוצים ונהנים לפתע מבלי סיבה נראית לעין אתם מוצאים את עצמכם עומדים לצד הכביש כאשר המכונית

קרא עוד »
קלנועיות לאנשים הסובלים מעודף משקל

קלנועיות לאנשים הסובלים מעודף משקל

רכישה של קלנועיות עבור אנשים הסובלים מעודף משקל באתר kalnoitstar.co.il זוהי החלטה שיכולה להיות משנת חיים ולהביא לשיפור מאוד משמעותי ובאופן מידי בשגרת היומיום. בעזרת הקלנועית

קרא עוד »