מה תפקידו של שמאי רכב?

תפקידו של שמאי רכב

תפקידו הנפוץ ביותר של שמאי רכב הינו ביצוע אומדן נזקים לרכבים לאחר תאונה. אחרי תאונה בה נגרם נזק לרכב, אחד הדברים הראשונים שצריך לעשות הינו לפנות לחברת הביטוח. משום שחברת הביטוח איננה מוסמכת לבצע את אומדן שווי הנזקים שנגרמו לרכב בעצמה נדרשת התערבותו של גורם חיצוני. פה נכנס לפעולה שמאי הרכב. את שמאי הרכב יכול לבחור המבוטח בעצמו, בין אם מהרשימה אותה מספקת לו חברת הביטוח ובין אם מחליט האדם לשכור שמאי רכב פרטי. תפקידו של שמאי הרכב הינו לאמוד את הנזקים שנגרמו לרכב, להעריך את עלות הטיפול של הרכב במוסך לצורך ביצוע התיקונים וגם להעריך את שוויו של הרכב לאחר תום ביצוע התיקונים.

האם יש לשמאי רכב תפקידים נוספים?

בשמאי רכב ניתן להיעזר גם בחיי היום יום ולא רק בעת תאונה. שמאי הרכב יכול להעריך עלויות טיפול גדול לרכב ואף להעריך ולבדוק ליקויים בתיקונים אותם עשה המוסך. בנוסף ניתן להיעזר בשמאי רכב עוד בטרם הגעה למוסך לצורך קבלת בדיקה מקיפה לרכב וקבלת הצעת מחיר לתיקון. בצורה הזו נוכל להגיע אל המוסך כאשר אנחנו כבר מודעים לסדר גודל התקלות והעלויות הסבירות אותן נצטרך להוציא בעת הטיפול. משום ששמאי הרכב הינו צד אובייקטיבי בכל הקשור לתיקון הרכב וגם כאשר מדובר בתאונה, השמאי איננו בצד המשלם את הפיצויים, שכירת שמאי רכב מאפשרת לנו לקבל חוות דעת אובייקטיבית בכל הנוגע לעלויות, לנזקים ולשווי הרכב.

כיצד בוחרים שמאי רכב

כאמור, במקרה של תאונה תציע חברת הביטוח לבחור בשבילנו שמאי או שתאפשר לנו לבחור שמאי רכב מתוך רשימת השמאים שבמאגרה, בראשה קל גד שמאים. חשוב לציין שאין בחובת המבוטח לבחור בשמאי רכב של חברת הביטוח ובנוסף על כך, חברת הביטוח מחויבת לשלם שכר טרחה סביר לשמאי פרטי מטעמנו. הקריטריונים החשובים בעת בחירת שמאי רכב הינם שיהיה שמאי מוסמך לעסוק בתחום, שמאי שחוות דעתו התקבלה פעמים רבות בעבר ולשכור שמאי בעל וותק וניסיון בתחום או לכל הפחות שהשמאי יהיה מגובה על ידי משרד שמאים וותיק.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הסעות לנתב"ג
בימים כתיקונם אנו יוצאים לחו"ל לפחות פעם אחת בשנה. טיסות מעבר לים יכולות להיות עבור חופשה, טיול, עסקים...
קרא עוד »
ינו 31, 2021
איפה אפשר לבצע שכפול מפתחות לרכב?
רוב בעלי הרכבים מבצעים שכפול מפתח רק כאשר המפתח אבד או נגנב הם ממהרים לוודא שכשזה יקרה שוב עם המפתח...
קרא עוד »
אפר 11, 2021
תהליך סגירת תיק משטרתי, איך לעשות זאת נכון?
כל אחד מאיתנו עלול לבצע ביום מן הימים עבירה כלשהי. במידה ואדם אכן ביצע מעשה כזה שמוגדר על פי חוק כמעשה...
קרא עוד »
דצמ 24, 2019