מה תפקידו של שמאי רכב?

תפקידו של שמאי רכב

תפקידו הנפוץ ביותר של שמאי רכב הינו ביצוע אומדן נזקים לרכבים לאחר תאונה. אחרי תאונה בה נגרם נזק לרכב, אחד הדברים הראשונים שצריך לעשות הינו לפנות לחברת הביטוח. משום שחברת הביטוח איננה מוסמכת לבצע את אומדן שווי הנזקים שנגרמו לרכב בעצמה נדרשת התערבותו של גורם חיצוני. פה נכנס לפעולה שמאי הרכב. את שמאי הרכב יכול לבחור המבוטח בעצמו, בין אם מהרשימה אותה מספקת לו חברת הביטוח ובין אם מחליט האדם לשכור שמאי רכב פרטי. תפקידו של שמאי הרכב הינו לאמוד את הנזקים שנגרמו לרכב, להעריך את עלות הטיפול של הרכב במוסך לצורך ביצוע התיקונים וגם להעריך את שוויו של הרכב לאחר תום ביצוע התיקונים.

האם יש לשמאי רכב תפקידים נוספים?

בשמאי רכב ניתן להיעזר גם בחיי היום יום ולא רק בעת תאונה. שמאי הרכב יכול להעריך עלויות טיפול גדול לרכב ואף להעריך ולבדוק ליקויים בתיקונים אותם עשה המוסך. בנוסף ניתן להיעזר בשמאי רכב עוד בטרם הגעה למוסך לצורך קבלת בדיקה מקיפה לרכב וקבלת הצעת מחיר לתיקון. בצורה הזו נוכל להגיע אל המוסך כאשר אנחנו כבר מודעים לסדר גודל התקלות והעלויות הסבירות אותן נצטרך להוציא בעת הטיפול. משום ששמאי הרכב הינו צד אובייקטיבי בכל הקשור לתיקון הרכב וגם כאשר מדובר בתאונה, השמאי איננו בצד המשלם את הפיצויים, שכירת שמאי רכב מאפשרת לנו לקבל חוות דעת אובייקטיבית בכל הנוגע לעלויות, לנזקים ולשווי הרכב.

כיצד בוחרים שמאי רכב

כאמור, במקרה של תאונה תציע חברת הביטוח לבחור בשבילנו שמאי או שתאפשר לנו לבחור שמאי רכב מתוך רשימת השמאים שבמאגרה, בראשה קל גד שמאים. חשוב לציין שאין בחובת המבוטח לבחור בשמאי רכב של חברת הביטוח ובנוסף על כך, חברת הביטוח מחויבת לשלם שכר טרחה סביר לשמאי פרטי מטעמנו. הקריטריונים החשובים בעת בחירת שמאי רכב הינם שיהיה שמאי מוסמך לעסוק בתחום, שמאי שחוות דעתו התקבלה פעמים רבות בעבר ולשכור שמאי בעל וותק וניסיון בתחום או לכל הפחות שהשמאי יהיה מגובה על ידי משרד שמאים וותיק.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

השכרת רכב בגרמניה

השכרת רכב בגרמניה

גרמניה שהיא המדינה הגדולה ביותר באירופה מציעה לתיירים הרבה מאד מקומות מעניינים. חלקם בערים המרכזיות וחלקם בשטחי הטבע העצומים הקיימים לאורכה ולרוחבה של המדינה. הישראלים

קרא עוד »
חברת מצברים

איך בוחרים חברת מצברים

כל מי שמחפש היום חברת מצברים, על מנת לקנות ממנה מצבר לרכב או לכל כלי אחר, יכול למצוא מגוון רחב של חברות בינלאומיות שונות אשר

קרא עוד »